Brafiting ABC

„Brafiting” - to słowo co raz  częściej dociera do naszych uszu i świadomości, powodując u niektórych być może lekki niepokój. Przygotowaliśmy skondensowany poradnik, na podstawie którego można będzie skutecznie określić swój faktyczny rozmiar biustu, a także dowiedzieć się jak nosić biustonosz by było ładnie i zdrowo.

Obwód

Obwód to rzecz niezaprzeczalnie kluczowa przy doborze odpowiedniego biustonosza. Budząca również wiele kontrowersji… Wedle wcześniejszej „szkoły” doboru biustonoszy nie był on bowiem aż tak istotny, nie pełnił żadnej specjalnej funkcji, a co za tym idzie był znacznie luźniejszy. Dziś już wiemy, że chcąc odciążyć ramiona i kręgosłup, musimy przenieść część ciężaru naszych piersi na korpus, a robimy to właśnie dobierając znacznie ciaśniejszy obwód pod biustem.

Najważniejsze jest, by zmierzyć się bez stanika. Obwód pod biustem mierzymy dwukrotnie, ciasno i luźno. Centymetr krawiecki, którym mierzymy obwód powinien płasko i gładko przylegać do ciała na wysokości całego mierzonego obwodu.

Dobór miseczki

Następny krok w kierunku ustalenia naszego nowego rozmiaru to dobór rozmiaru miseczki. W tym celu pomierzyć musimy swój obwód w biuście w lekkim pochyleniu. Nago lub w miękkim biustonoszu mierzymy obwód piersi w najszerszym miejscu (mniej więcej na wysokości brodawek). Pamiętajmy, by centymetr nie opinał ciasno piersi, jak w przypadku mierzenia obwodu pod biustem, lecz miał nieco luzu.

 


 
Nie wiesz jak się prawidłowo zmierzyć?

Jak powinien wyglądać dobrze dobrany biustonosz? Oraz jak wyglądają najczęstsze błędy przy doborze biustonosza. Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w naszym krótkim poradniku.

 
Zastanawiasz się jak powinien leżeć biustonosz z dobrze dobranym rozmiarem?

W naszym krótkim poradniku zaprezentujemy trzy najpopularniejsze fasony: Soft, Semi Soft i Push Up w dobrze i źle dobranym rozmiarze.


 
Kształt piersi

W przypadku piersi okrągłych i jędrnych jak jabłuszka dobór stanika nie stanowi oczywiście problemu, gdyż prezentują się one świetnie w każdym niemal fasonie.

Natomiast mniej jędrne piersi o kształcie kropli tzn. pełne u dołu, najkorzystniej wyglądają w biustonoszach niezbyt zabudowanych w górnej części, najlepiej z poziomą górną linią miseczki.

Dla kobiet, których piersi charakteryzują się znaczną asymetrią, również najlepszy będzie biustonosz  o poziomej górnej linii lub taki w którym jego górna część wykonana jest z elastycznej koronki.

Ramiączka

Przy małych i jędrnych biustach ich funkcja sprowadza się do lekkiego potrzymania lub niewielkiej korekty kształtu.

Znacznie większe jest ich znaczenie przy biustach obfitych i bardziej wiotkich. Tu rola ramiączek w przejęciu części ich ciężaru jest naprawdę znacząca. Istotny jest też oczywiście fason stanika. Przy stosunkowo głębokich miseczkach, wysokich fiszbinach i szerokich bokach, ciężar w znacznym stopniu przenoszony jest na klatkę piersiową.

Pamiętajmy o tym, że ramiączka pełniące faktycznie swoją funkcję muszą być odpowiednio naprężone, powinnyśmy móc włożyć pod nie dwa palce. Przy obfitych i ciężkich biustach warto zwrócić uwagę na to, aby ramiączka znajdowały podparcie raczej na kościach ramion, niż na miękkiej części ramion, gdzie uciskowi ulegają nerwy i naczynia krwionośne, a co za tym idzie mogą nam doskwierać częstsze bóle części szyjnej kręgosłupa lub migreny.