Jak powstały stringi?
Choć mogłoby się wydawać, że stringi to stosunkowo nowy fason majtek, tak naprawdę ich historia sięga lat 70. XX wieku. Oznacza to, że te popularne majtki są noszone przez kobiety już od 50 lat! Zastanawiasz się, jakie były okoliczności powstania stringów, kto się do tego przyczynił i dlaczego mają właśnie taki krój? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.
Stringi – jakie były ich początki?
Jak wspominaliśmy na wstępie, za początek historii stringów można uznać lata 70. XX wieku. Ich twórca to Rudi Gernreich, urodzony w Austrii amerykański projektant mody. Jego awangardowe projekty powstałe w latach 60. i 70. XX wieku uważane są za innowacyjne i dynamiczne dla tego okresu. Najprawdopodobniej pierwowzór stworzonych przez niego stringów, który powstał w 1974 roku, był prezentem ślubnym dla przyjaciółki Gernreicha.
Inna historia, która także dotyczy powstania stringów, jest związana z pokazem strojów kąpielowych na jednej z brazylijskich plaż. Występująca na nim modelka zmierzyła się z niemałym problemem. Jej strój zaginął podczas transportu, jednak nie stanęło jej to na przeszkodzie. Postanowiła bowiem sama stworzyć nowy komplet. I tak powstały pierwsze stringi, które składały się z dwóch trójkątnych elementów materiału, połączonych sznurkiem. Można więc śmiało stwierdzić, że powstały przez zupełny przypadek – dzięki pomysłowości modelki Rose de Primallio. To rozwiązanie bardzo szybko przyjęło się na brazylijskich plażach, skąd rozprzestrzeniło się i zyskało popularność wśród kobiet na całym świecie.
Oficjalna premiera stringów miała miejsce w 1974 roku podczas pokazu bielizny, który towarzyszył otwarciu centrum handlowego w Nowym Orleanie. Na tę okazję modelka Brandi Peret-Dujon ze swoim mężem i lokalnym projektantem stworzyli własną wersję bikini ze stringami. Inspiracją do jego powstania było oczywiście wydarzenie z pokazu w Brazylii.
Jak widać, okoliczności powstania stringów nie są do końca jasne. Jednak nie da się ukryć, obie historie są bardzo ciekawe i intrygujące. Bez względu na to, która wersja jest prawdziwa, stringi zyskały dzięki niej ogromną popularność!
Rodzaje stringów damskich
Stringi to zdecydowanie najbardziej znany fason majtek damskich. Z tego powodu od lat 70. XX powstało mnóstwo różnych ich odmian. Na rynku dostępne są zarówno zabudowane modele, jak i mikrostringi, które są naprawdę skąpym modelem stringów damskich. Dzięki temu można je z łatwością dopasować do swoich potrzeb. Stringi przecież wcale nie muszą być niewygodne!
Jednym z najpopularniejszych typów tych majtek są zdecydowanie G-stringi. To klasyczny model, z którym każda z nas kojarzy stringi. Wąski paseczek z tyłu oraz dwa wąskie paseczki po bokach. Inny model to T-stringi, na które składa się minimum materiału. Można powiedzieć, że tak naprawdę składają się z dwóch pasków. Będą więc dobrym wyborem do mocno wyciętych sukienek, gdy chcemy, by nasza bielizna pozostała niewidoczna. Z kolei V-stringi to krój wysmuklający pośladki. W tym przypadku paski materiału przebiegają po skosie na pośladkach, układając się w literę V. A dla szukających totalnie minimalistycznej bielizny do skąpych strojów, polecamy C-stringi, które nie posiadają pasków na biodrach. W tym miejscu warto także wspomnieć o stringach thong, które nazywane są także półstringami. Są ciekawą alternatywą dla klasycznych stringów. Polubią je panie, które nie do końca są przekonane do takiego fasonu majtek, ale potrzebują ich w swojej szafie. Są one bowiem mocniej zabudowane i mają nieco szersze paski materiału, co wpływa na komfort noszenia.
Stringi damskie – nie tylko na specjalną okazję
Stringi damskie to niewątpliwie bardzo oryginalne majtki, które zdecydowanie różnią się od klasycznych fig. Od momentu powstania zyskały ogromną popularność i są chętnie wybieranym fasonem majtek do dnia dzisiejszego. Z tego powodu powstało wiele różnych rodzajów stringów. Dzięki temu każda kobieta może dopasować je do swoich potrzeb. Tak, by mogły jej zapewnić maksymalną wygodę.