Poznaj nową konstrukcję biustonosza B171 - model przeznaczony dla dużych biustów

Poznaj nową konstrukcję biustonosza B171 - model przeznaczony dla dużych biustów

Model B171 jest to nowy model biustonosza soft, przeznaczony dla dużych biustów. Charakteryzuje go szeroka rozmiarówka: 65H-L, 70G-L, 75F-L, 80E-K, 85D-J, 90D-I, 95D-H.

Punktem wyjścia dla nowego fasonu była dobrze znana forma B161. Co zatem kryje się pod symbolem B171?  Jego wyznacznikiem jest głębsza miseczka i zmieniony kształt fiszbinów, aby objąć sylwetki z większym biustem. 

  • Konstrukcja B171 jest zazwyczaj o jedną miseczkę głębsza niż B161, co wynika m.in. z dłuższych fiszbinów oraz innego wyprofilowania podstawy miski.
  • Drut jest o 0.5 cm wyższy na mostku i pod pachą; ma bardziej krągły kształt, pełniej i szerzej obejmuje piersi.
  • Cięcia są takie same jak w B161, ale wychodzą z innych miejsc.

    Suma wszystkich tych zmian powoduje, że miseczka w B171 ma większą objętość – dolna część jest wyraźnie głębsza, a górna jej krawędź sięga wyżej.

  • Surowce są stabilne – we wszystkich modelach na B171 będzie to haft na tiulu, przy czym ten sam tiul jest użyty również w warstwie spodniej miseczki. Dzięki temu obie warstwy dobrze ze sobą współpracują.
  • Boki pasa obwodu są szersze o 0.7 cm w stosunku do adekwatnych rozmiarów w B161. Im większa płaszczyzna boczków tym nacisk na ciało jest bardziej równomiernie rozłożony i jest nam wygodniej.
  • Tunele są dodatkowe wzmocnione taśmą, co zapobiega nadmiernemu przesuwaniu i opadaniu fiszbinów w tunelu (pod ciężarem dużych piersi). To rozwiązanie sprawia, że końcówka drutu bezpiecznie naciska na ryglowanie tunelu (miejsca zakończenia szwu), a nie wbija się w tkanki piersi.
  • Szerokość zapięć jest większa – dodano zapięcia o szerokości 5 cm na trzy haftki (trzystopniowe) w ostatniej grupie rozmiarowej.
  • Ramiączka są ze stabilnej taśmy – mało rozciągliwej i mają podobny rozstaw jak w B161, czyli układają się klasycznie.


Dostępne modele z kolekcji AW 2023/24:

BONITA