Jak dbać o duży biust?

12/03/2020 

Dobrze dobrane biustonosze na duży biust, masaże oraz kremy to podstawa jeśli chodzi o pielęgnację dużych piersi. Odpowiednia troska o biust nie tylko zapobiegnie jego opadaniu, ale może też częściowo odwrócić skutki noszenia źle dobranego stanika. Zobacz jak dbać o duże piersi, aby dłużej zachowały jędrność i młody wygląd.

Nie ma czegoś takiego jak „idealny” biust, czy też „właściwy” biust. Wbrew temu, co możecie zobaczyć w mediach i kolorowych magazynach. Kobiece piersi mają dziesiątki kształtów i rozmiarów, co czyni je wyjątkowymi i pięknymi. Duży biust dla części kobiet jest marzeniem, a dla części potrafi być prawdziwą udręką. Zwłaszcza, że zachowanie go w dobrej formie wymaga większej ilości starań. Warto więc poznać kilka złotych zasad i dowiedzieć się, jak dbać o duży biust, aby zachował jędrność na dłużej.

Biustonosze na duży biust

Ciężar piersi naturalnie powoduje ich opadanie. Dotyczy to zarówno biustów w niewielkich rozmiarach jak i tych większych. W przypadku dużego biustu ten efekt jest znacznie bardziej widoczny i często wiąże się z dyskomfortem. Pierwszym krokiem w radzeniu sobie z taką sytuacją jest odpowiedni dobór stanika. Biustonosz, który ustabilizuje i podtrzyma biust nie tylko zapobiegnie jego opadaniu, ale pomoże również zachować jędrność. Taki biustonosz może przyczynić się również do zniwelowania skutków wieloletniego noszenia zbyt małego lub zbyt dużego stanika.

Jak dobrać biustonosz dla dużego biustu? Zasady dokonywania pomiarów są takie same, jak dla małych piersi. Bierzemy miarę z obwodu pod biustem i z obwodu na wysokości brodawek. Łączymy oba wymiary i sprawdzamy rozmiar biustonosza w tabeli rozmiarów. Warto również zwrócić uwagę na sam fason stanika. Biustonosz push up ma naturalną funkcję powiększenia i wypychania piersi, więc zrezygnuj z niego, jeśli nie chcesz by duży biust wydał się jeszcze większy. Przy obfitych piersiach świetnie sprawdzi się biustonosz semi soft oraz stanik soft. Ciężar podtrzymania piersi powinien być oparty przede wszystkim na mocnej konstrukcji obwodu, a miękkie miseczki będą nadawać piersiom ładny, naturalny kształt.

Biustonosze na duży biust mogą być oczywiście modne i seksowne. Właśnie takie oferujemy w naszym sklepie. Np.: biustonosz semi soft Avero,  semi soft Alba beżowy czy seksowny czerwony biustonosz Diamond. Pielęgnację dużych piersi dobrze jest uzupełniać specjalnymi ćwiczenia ujędrniającymi, które opierają się na wzmacnianiu mięśni grzbietu, pleców, ramion i klatki piersiowej.

Masaże i kremy do biustu

Dobrym pomocnikiem będzie również ujędrniający krem do biustu oraz masaże. Prosty masaż każda z nas może wykonać w domu – trzeba masować piersi okrągłymi ruchami przez 10 minut dziennie. Można także wybrać się do profesjonalnego gabinetu na limfatyczny masaż biustu. Jego zadaniem jest uprawnienie przepływu krwi oraz limfy. Efektem jest delikatnie ujędrnienie biustu, ale także stanowi on jedną z metod profilaktyki raka piersi. Po pierwsze łatwiej jest wykryć niepokojące zmiany, a po drugie zastoje limfy mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów piersi.

Masaże warto wykonywać z użyciem specjalnych balsamów i kremów ujędrniających do biustu. Trzeba jednak pamiętać, że największe znaczenie ma regularność i sposób masowania. Krem i balsam jedynie nieco wzmocni efekt ujędrnienia, ale samo jego wklepanie nie przyniesie żadnych rezultatów.

Zabiegi ujędrniające na biust

Chcąc zadbać o biust można wykorzystać również medycynę estetyczną. Oczywiście zabiegi te są kosztowne, a niektóre z nich inwazyjne. Decydują się na nie nie tylko kobiety w średnim wieku, ale także młode, których biust ucierpiał wskutek wahań wagi, ciąży bądź długoletniego karmienia piersią.

Jednym z tańszych zabiegów jest mezoterapia igłowa biustu. Polega na wykonaniu serii mikro-wkłuć z jednoczesną podażą substancji na bazie kwasu hialuronowego. Ma to na celu poprawę ukrwienie naczyń i stymulację skóry do produkcji kolagenu. Podobny zabieg wykonuje się także z wykorzystaniem ultradźwięków. Innym zabiegiem jest laserowanie odmładzanie biustu, często nazywane liftingiem piersi bez skalpela. Laser złuszcza naskórek i pobudza produkcję kolagenu. Przy dobrze wykonanej serii zabiegów skóra jest jaśniejsza, a rozstępy mniej widoczne. W przypadku młodych piersi tańszą metodą są dobrze dobrane biustonosze na duży biust oraz wspomniane regularne masaże.

Możliwość komentowania jest wyłączona.